SÜT DEPOLAMA TANKLARI
Süt depo tankı, sütün işlem görme aşamasından önce depolanması için kullanılan paslanmaz tanklardır.  Bu tanklar süt işleme tesislerinin temel ürünlerden biridir. Bu tanklarda bekletilecek sütün önceden +4 derecede soğutulmuş süt olması gerekir.

Günümüzde farklı kapasitelerde, farklı ürünler üretmek için kurulmuş çok sayıda süt işleme tesisi olduğunu biliyoruz. Ülkemizde de süt endüstrisinin gelişimi ve süt ürünlerine olan talebin artması girişimcileri de süt işleme tesisleri kurmaya sevk ederken, bu alandaki makinalaşmada da yenilikler olduğunu gözlemliyoruz.  Bizler de üretici olarak müşterilerimizin aradıkları çözümleri sunuyoruz.

Bir süt işleme tesisini kurarken işletmeciler, anlık hacimlerine göre kapasite belirleyebiliyorlar. İleride kapasiteleri arttığında mevcut tesislerinin atıl durumda kalmaması için tesislerine, güncel ihtiyaca göre ekstra makine ve tanklar ekleyerek işleyişlerine devam edebilirler. Örneğin mevcut tesisinde 5.000 lt olan bir işletmeci, işleyeceği süt miktarı arttığında gelen sütü bekletebileceği bir süt depo tankı satın alıp, mevcut tesisi ile işleyişine rahatlıkla devam edebilir.

Soğuk sütü belli bir süre boyunca aynı ısıda tutma özelliğine sahiptir. Tank kapağındaki cip topu ile temizleme sıvısını tank içerisine püskürterek tank temizliği sağlanır. Ayrıca tank içerisindeki karıştırıcı, sütü karıştırarak süt yağının süt içerisinde eşit yayılmasını sağlar.

Küçük ya da büyük ölçekli süt işleme tesislerinde sütü depolamak için kullanılan tankların fiyatları ürün kapasitesine göre değişir. Süt depo tankı fiyatları ve özellikleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Copyright © 2022 | Foodemak Gıda Endüstri Makineleri